Elektrotechnika

Záložné zdroje UPS

 

UPS sa skladá z niekoľkých častí. Nájdete v ňom nabíjací obvod, akumulátor a menič, ktorý z jednosmerného prúdu vyrobí striedavý prúd omnoho vyššieho napätia, ktorý sa používa pre napájanie spotrebičov. Moderné UPS obsahujú aj komunikačné porty na prepojenie s PC a SNMP karty na ovládanie prostredníctvom siete. 

OffLine UPS využíva technológie priameho napájania spotrebiča zo siete, akumulátory sú udržiavané v pohotovostnom režime cez nabíjací obvod. V prípade výpadku napájania, alebo poklesu  napätia vo verejnej sieti pod referenčnú hodnotu, prepínacia elektronika do 10 milisekúnd prepne napájanie spotrebiča priamo cez menič. Elektronika spotrebičov nezaregistruje dobu prepnutia, no čím doba prepnutia je kratšia, tým je kvalitnejší záložný zdroj. V tomto prípade životnosť akumulátora býva pomerné dlhodobá.

Sofistikovanejšie systémy sú označované ako Line Interactive.  Riadiaci obvod UPS sa stará o pomer, akým sa rozdeľuje napájanie spotrebiča  smerom k sieti a meniča. Pri poklese napätia v sieti sa  pomer mení s tým, že ak napájanie vypadne úplne, je spotrebič napájaný priamo z meniča UPS.

OnLine UPS v tomto prípade je spotrebič napájaný priamo z meniča a zároveň akumulátory sú priebežne nabíjané zo siete. Výhodou je, že pri výpadku siete napájanie spotrebičov pokračuje neprerušene. UPS posiela signál o výpadku, aby spotrebiče vedeli pripraviť všetko potrebné.

Naša firma Vám pomôže zorientovať sa pri výbere vhodného záložného zdroja a prevedie inštaláciu.

V prípade ak potrebujete modernizovať staršiu verziu UPS, vieme ju pripraviť aby bola schopná komunikovať prostredníctvom siete.

Ponúkame servis UPS od výmeny akumulátorov až po doplnenie vašej UPS automatickým bypassom.